Merak Ettikleriniz

merak-ettikleriniz
Ağız ve diş tedavileri hakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki başlıklara tıklayarak öğrenebilir, “Doktorunuza Sorun” sayfasından bana soru sorabilirsiniz. Mümkün olan en kısa zamanda size geri dönüş yapacağım.

DİŞ BEYAZLATMA HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

dis-beyazlatma-sikca-sorulan-sorular
“Ofis tipi diş beyazlatma” iki şekilde yapılabilir. Diş hekimi güçlü bir beyazlatma jelinii tek başına veya lazerle birlikte kullanır. İkisiyle beraber diş hekimi dişinizi plaktan arındırmak için ,önce dişilerinizin yüzeyini temizler. Daha sonra genellikle peroksit bazlı bir diş beyazlatma jeli sürülür beyazlatma sürecine yardımcı olması için ışık yardımıyla kullanılır.

DİŞ TEDAVİLERİNDE KULLANILAN YATIŞTIRICI VE ANESTEZİ ÇEŞİTLERİ

dis-tedavisi-yatistirici-ve-anestezi
Diş hekimine giden çoğu insan streslidir ve genelde de aynı şeyden korkarlar: “Acı”.
Günümüzde kullanılan yatıştırıcı ve anestezi çeşitleri her zaman olduğundan daha konforlu bir deneyim sunmaktadırlar. Topikal jeller ve bilgisayar destekli enjeksiyon sistemleri sayesinde uyuşturucu iğnenin acısı bile azaltılabiliyor.

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Estetik-Dis-Hekimligi-Hakkinda

Herkes mükemmel bir gülümsemeye sahip olmak ister, fakat herkes şanslı olmayabiliyor. Ortodontik tel takması gerekmemiş şanslı insanlardan olduysanız da sigara ve kahve gibi alışkanlıklarla oluşan lekeler, kırıklar ve genel kirli bir görünüş ortaya çıkabilmektedir.
Geçmişte yılda 1-2 defa diş temizletmek hariç dişin görünüşünü düzeltmek için yapılabilecek çok şey yoktu.

DİŞ HEKİMİNE GİTMENİZ GEREKEN ACİL DURUMLAR

Dis-hekimliginde-acil-durumlar

Dişte veya diş etlerinde oluşan bir hasar yok sayılmamalıdır çünkü sinirler veya kan damarları hasar almış olabilirler ve bu da enfeksiyon kapma riski oluşturabilir. Eğer enfeksiyon tedavi edilmezse baş veya boyuna yayılarak ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Hatta bazı durumlarda tüm vücut sağlığımızı tehdit edebilir. Dişteki bir yaralanmada tedavi çok önemlidir. Hasar görmüş dişin tedavi olması yapılacak en önemli şeydir.

doktorunuza-sorun

 

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez. Bu sayfadaki tüm yazılar Onur Öztürk'e ait olup, kaynak göstermeden kısmen veya tamamen izinsiz olarak alınması, kopyalanması ve kullanılması, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na göre suç teşkil etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook’ta Takip Et

Twitter’da Takip Et

Instagram’da Takip Et

dronurozturk

Takipte kal

Yeniliklerden haberdar olmak için isminizi ve eposta adresinizi giriniz.

Adresimiz


Valikonağı Cad.
Feza apt. No:141/9
Nişantaşı / İSTANBUL
0212 240 47 18