Porselen Kaplamalarımı Beyazlatabilir Miyim?

porselen-kaplamalarimi-beyazlatabilir-miyim
Porselen kaplamaların beyazlatılabilmesi mümkün müdür? Yoksa kaplamaların daha beyaz olması için onları değiştirmeniz mi gerekiyor?

Porselen kuronlar, venerler ve kompozit dolgular ağız içinden çıkarılamadıkları için beyazlatılmaları ne yazık ki mümkün değildir.

Dişleri beyazlatmak için kullandığımız beyazlatma jelleri sadece doğal dişlerde etki gösteriyor, porselen yüzeylerde beyazlatma etkileri mevcut değildir. Kompozit dolgularda bağlantı yeterince ince ise ufak bir miktar beyazlama gözlenebiliyor.

Daha beyaz görünmeleri için eski porselen kuronların (kaplamaların) yenilenmesi gerekir. Bunu diğer dişlerin de beyazlatıldıktan sonra yapılmasında fayda vardır, çünkü diş hekimi yeni restorasyon ile elde etmesi gereken beyazlığı daha rahat saptayabilir. Eski porselenlerin değiştirmeden önce diğer dişlere yapılan diş beyazlatmadan memnun kalıncaya dek en az 1 hafta beklenmesini tavsiye ederim.

Diş Beyazlatma Tedavisi | Onur Öztürk

 

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez. Bu sayfadaki tüm yazılar Onur Öztürk'e ait olup, kaynak göstermeden kısmen veya tamamen izinsiz olarak alınması, kopyalanması ve kullanılması, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na göre suç teşkil etmektedir.

One thought on “Porselen Kaplamalarımı Beyazlatabilir Miyim?

  1. Pingback: Sigara İçenler Dişlerini Beyazlatabilirler Mi? | Onur Öztürk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook’ta Takip Et

Twitter’da Takip Et

Instagram’da Takip Et

dronurozturk

Adresimiz


Valikonağı Cad.
Feza Apt. No:141/9
Nişantaşı / İSTANBUL
02122317979