İmplant

implant-dis-tedavileri

BU SAYFA GÜNCELLENMEKTEDİR.

İmplant Nedir ve Nasıl Uygulanır?

İmplant, eksik dişlerin tamamlanması için uygulanan ve son yıllarda daha fazla tercih edilemeye başlanan yöntemdir. “İmplant nedir?” sorusuna verilebilecek en basit yanıt; “Eksik olan dişin, çene kemiğine yerleştirilen vidalar yardımı ile tamamlanması” olacaktır. Titanyumdan imal edilen bu vidalar çene yapısına herhangi bir zarar vermez.

İmplant Nasıl Yapılır?

Eksik olan dişin hazırlanmasının ardından protez dişi taşıyacak olan vidalar çene kemiğine basit bir cerrahi işlem ile yerleştirilir. Bu uygulamadan üç ay sonra -bu, vidaların çene kemiğine yerleşmesi için ideal süredir- protez diş ya da dişler yerleştirilerek uygulama tamamlanır. İmplant yapılabilmesi için mutlaka yalnızca bir dişin eksik olması gerekmez. Birden fazla dişin eksik olması ya da ağızda hiç diş olmaması durumunda da implant yapılabilir.

Herkese İmplant Yapılabilir Mi?

Öncelikle implant diş ameliyatı yapılabilmesi için çene kemiğinin belirli bir kalınlıkta olması gerekir. Ancak günümüz teknolojileri sayesinde, çene kemiğinin yeterli kalınlıkta olmaması halinde bu kemik bazı işlemler ile implant uygulamasına hazır hale getirilebilmektedir. Ancak bu yöntemde hemen diş protezi uygulanamayacağı için gerekli hazırlıkların yapılması daha uzun bir süreci zorunlu kılmaktadır. Bu dönemde hastaların ağız ve diş bakımlarına maksimum seviyede özen göstermeleri gerekir.

Ameliyat Esnasında Acı Hissedilir Mi?

Uygulama için yapılması gereken cerrahi müdahale lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Dolayısıyla hastalar uygulama esnasında herhangi bir ağrı, sızı ya da acı hissetmez. Ameliyat sona erdikten sonra aynı gün içerisinde çok hafif bir ağrı hissedilebilir. Ancak hekim tarafından önerilen ağrı kesici ilaç kullanımı ile bu ağrı da ortadan kaldırılır.
doktorunuza-sorun

 

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez. Bu sayfadaki tüm yazılar Onur Öztürk'e ait olup, kaynak göstermeden kısmen veya tamamen izinsiz olarak alınması, kopyalanması ve kullanılması, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na göre suç teşkil etmektedir.

4 thoughts on “İmplant

 1. Pingback: Dental İmplantın Tarihi | Onur Öztür

 2. Pingback: Estetik Diş Tedavileri | Onur Öztürk

 3. Semiha

  1 ay once disime 2. Kanal tedavisi uygulandi tedavi surecinde gecici kaplama yapildi, doktorum ayagini kirdigi icin asil porselen kaplamalarim yapilamadi.. Ancak simdi disimde yine ayni sikayetler var. Bu durum gecici kaplamalarlami alakali yoksa yine curudu mu ? Konu hakkinda yardiminizi rica ediyorum

  Reply
  1. Onur Öztürk Post author

   Merhaba kanal tedaviniz tamamlanmadığı zaman şikayetleriniz normalde kalmaması gerekir, bunu tekrar röntgen çekerek kontrol etmek mümkündür, eğer sorununuz çözülmezse bu durumda dişi çekmek ve yerine implant koyulması gerekebilir.

   Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook’ta Takip Et

Twitter’da Takip Et

Instagram’da Takip Et

dronurozturk

Takipte kal

Yeniliklerden haberdar olmak için isminizi ve eposta adresinizi giriniz.

Adresimiz


Valikonağı Cad.
Feza apt. No:141/9
Nişantaşı / İSTANBUL
0212 240 47 18