Ağız ve Diş Sağlığı Sorunları

agiz-ve-dis-sagligi-sorunlari
Ağız ve diş sağlığı sorunları hakkında aşağıdaki başlıklara tıklayarak bilgi edinebilir, “Doktorunuza Sorun” sayfasından bana soru sorabilirsiniz. Mümkün olan en kısa zamanda size geri dönüş yapacağım.

Ağız Kokusu(Halitozis)

agiz-kokusu
Ağız kokusu rahatsız edici kokuya sahip nefestir. Aynı zamanda halitozis olarak da bilinir. Sebebine göre belli zamanlarda da olabilir, kalıcı da olabilir. Ağız kokusu belirtileri, teşhisi, önlemleri ve tedavileri hakkında bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Diş Çürükleri

curuk-disler
Diş çürükleri diş minesinin asitle aşındırılmasıyla oluşur. Önlenebilir bir hastalık olan diş çürüklerinin belirtileri, teşhisi, önlemleri, tedavisi hakkında bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Uçuk(Aft)

aft-ve-ucuk-nedir
Herpes simplex virüsünden kaynaklanan uçuğun belirtileri, teşhisi, önlemleri ve tedavisi hakkında bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Ağız Kuruluğu

agiz-kurulugu
Halk arasında ağız kuruluğu olarak bilinen xerostomia ,tükürük üretiminin azaldığı ya da durduğu bir belirtidir. Hastalık olmamakla birlikte birçok hastalığın belirtisi olabilir. Daha fazla bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Gömük Diş

gomuk-dis-dis-tedavisi
Gömük diş, çıkacağı yerde bloke olmuş diştir. Yirmilik dişler genelde şıkışırlar, çoğunlukla 17 – 21 yaşları arasında çıkarlar. Bunlar 3. büyük azı dişleridir. Ağızda yeterince yer olmadığından gömük kalabilirler. Yirmilik diş yandan çıkmaya çalışır veya çenedeyken yamulurlar. Gömük diş belirtileri, teşhisi, önlemleri ve tedavileri hakkında bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Hassas Dişler (Diş Hassasiyeti)

dis-hassasiyeti
Diş hassasiyetinin ne olduğu, belirtileri, teşhisi, önlemleri ve daha fazlası hakkında bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Çene Eklemi

eklem-agrisi
Temporomandibular bozukluğu (TMD) günümüzde tahminen diş hekimliğindeki en tartışmalı konudur. Bunun sebebi doktor ve diş hekimlerinin bozukluğun sebebini ve tedavisini üzerine bir çok fikir olmasıdır. Çene eklemi rahatsızlığı hakkında bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Dişlerde Renkleşme

dislerde-renklesme
Diş renkleşmesinin ne olduğu, belirtileri, teşhisi, önlemleri ve tedavisi hakkında bilgi almak için başlığa tıklayınız.
doktorunuza-sorun

 

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez. Bu sayfadaki tüm yazılar Onur Öztürk'e ait olup, kaynak göstermeden kısmen veya tamamen izinsiz olarak alınması, kopyalanması ve kullanılması, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na göre suç teşkil etmektedir.

2 thoughts on “Ağız ve Diş Sağlığı Sorunları

  1. Pingback: Asitli İçeceklerin Zararları |Onur Öztürk

  2. Pingback: Diş Hassasiyeti Nasıl Geçer | Onur Öztürk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook’ta Takip Et

Twitter’da Takip Et

Instagram’da Takip Et

dronurozturk

Takipte kal

Yeniliklerden haberdar olmak için isminizi ve eposta adresinizi giriniz.

Adresimiz


Valikonağı Cad.
Feza apt. No:141/9
Nişantaşı / İSTANBUL
0212 240 47 18